Nová loď MSC Cruises: World Europa

MSC Cruises práve otvorila predaj plavieb MSC World Europa, svojej doposiaľ najinovatívnejšej a ekologicky najprogresívnejšej lode, ktorá je zároveň prvou z pionierskej triedy MSC World Class. Táto vlajková loď novej generácie prináša úplne nový dizajn a ultramoderné interiéry.

So svojou tonážou 205.700 ton, dĺžkou 333 metrov, výškou 22 palúb a asi 40.000 m² plochou verejných priestorov, sa táto nová mega-loď stane nielen najväčšou z flotily spoločnosti MSC Cruises, ale bude i jednou z najväčších lodí v celosvetovom merítku - hneď po lodiach triedy Oasis od Royal Caribbean.

Začiatok plavieb lode MSC World Europa je stanovený na december 2022 a loď zaháji svoju činnosť sezónou v Arabskom zálive - obľúbenej destinácii na zimné obdobie.  

IBA TERAZ!! Členovia vernostného klubu MSC Voyger Club majú nárok na jedinečné First Minute výhody *:


 Extra zľava 5% k tradičnej vernostnej zľave 5% (= 5% + 5%)
 Členovia klubu s úrovňou Silver, Gold a Diamond získajú navyše palubný kredit € 50 na osobu
 Započítanie dvojnásobku členských bodov (podľa vybraného cenového modelu)
 
* Ponuka platí pre rezervácie potvrdené do 13.06.2021 nie je kombinovateľná s inými zľavami a s promóciami z katalógu.
 

“Na rozdiel od všetkých ostatných lodí, ktoré sa dnes plavia na mori, MSC World Europa a celá trieda MSC World Class kompletne re-definujú zážitok z plavby: počnúc svojimi bezprecedentnými technológiami na palube, až po vnútorné priestory s úplne novým dizajnom.  Inými slovami, MSC World Europa znamená začiatok novej éry vo svete výletných plavieb,” komentoval Executive Chairman spoločnosti MSC Cruises, Pierfrancesco Vago.

Jedinečný dizajn

Prelomový dizajn MSC World Europa je založený na novej originálnej platforme. S nápadnou futuristickou siluetou v tvare šípu ľahko prerezávajúceho vlny, vertikálny 90-stupňový uhol čela lode má za účel zlepšenie stability a hydrodynamiky lode.

Efektná zadná časť lode v tvare písmena Y sa otvára do pôsobivej 104 metrov dlhej promenády Europa.  Zatiaľ čo jedna jej časť je otvorená k oblohe, druhá je zakrytá impozantnou LED mega-obrazovkou, ktorá bude počas celého dňa zobrazovať rôzne tematické displeje. 

Aktivity a zábava pre každého 

MSC World Europa bude plaviacou sa ultramodernou urbanistickou metropolou.  Veľkosť tejto lode umožní výraznú jedinečnosť každej jej tematickej časti, s vlastnými charakteristickými prvkami a atmosférou; od pokojnej oblasti v štýle zen vyhradenej iba pre dospelých, cez živú promenádu s obchodmi a barmi, až po časť určenú pre rodiny s deťmi s desiatkou nových zariadení pre deti. Výsledkom je pestrofarebný kozmopolitný kotol rôznorodých zábavných aktivít, jedinečný na šírom mori.

Na lodi sa nachádza 6 bazénov a 14 víriviek pre verejnosť, otvorená paluba vyhradená pre rodiny s deťmi, ako aj vodný Aquapark, kde sa skutočnosť mieša s virtuálnou realitou. 

Okrem veľkolepého lodného divadla s produkciou rovnako kvalitných a rozsiahlych divadelných show, na aké sú hostia na plavbách s MSC Cruises zvyknutí, očakávajú ich tu aj nové zaujímavé a pôsobivé scény a dejiská predstavení.

Jedným z kľúčových prvkov lodnej promenády je The Spiral - architektonicky pozoruhodný tobogán, ktorý sa stáča cez neuveriteľných 11 palub - a bude najdlhším suchým toboganom na mori! Elegantné krivky pôsobivého sklzu z nehrdzavejúcej ocele z neho robia skutočné umelecké dielo a je to i zábavný spôsob, ako sa rýchlo dostať z vrcholu lode na promenádu.

7 nových a inovatívnych kategórií ubytovania

MSC World Europa ponúkne bohatý výber až 19 kategórií ubytovania, z ktorých vyše 65% predstavujú kategórie kajút s balkónom.

Okrem štandardných kategórií tu bude až 7 nových druhov kajút, prvýkrát uvedených na lodi MSC. Napríklad:
 Kajuty s balkónom a vonkajšie kajuty s výhľadom na promenádu lode.
 Luxusné dvojpodlažné apartmány MSC Yacht Club Duplex Suites s veľkými balkónm, privátnymi vírivkami, a s veľkou otvorenou obývacou / jedálenskou časťou .
 Štýlové apartmány Aurea Suites s priestrannými balkónmi a súkromnou vírivkou.
 Vonkajšie kajuty Infinite s panoramatickým zasúvacím oknom, ktoré sa po otvorení zmení na sklenenú balustrádu.

MSC World Europa Kajuta Infinite

13 reštaurácií

Na palube MSC World Europa bude až 13 stravovacích zariadení, vrátane 6 prémiových reštaurácií a 3 veľkopriestorných bufetov, z ktorých jeden bude otvorený neprerušene 24/7.

Prémiové reštaurácie sú príležitosťou uvedenia zbrusu nových konceptov, so zameraním na kreativitu a ponukou neočakávaných a interaktívnych gurmánskych zážitkov.
Dve úplne nové reštaurácie sú trendová Chef’s Garden Kitchen, s fokusom na využívanie mikrozeleniny a La Pescaderia, tradičný gril s morskými plodmi so sedením na otvorenej terase.
Nájdete tu ďalej aj už z predchádzajúcich lodí známe reštaurácie, ako klasický steakhouse v americkom štýle Butcher’s Cut, ázijskú Kaito Teppanyaki Grill and Sushi Bar, ako aj nedávno uvedenú Hola! Tacos & Cantina, inšpirovanú latinsko-americkým street food-om.

Ponuka občerstvení a barov je taktiež nadštandardná, s viacerými debutujúcimi konceptami, ale vo vynovenej forme sa vracajú aj známe lokality, ako napríklad obľúbený pub Masters of the Sea, ktorý bude tentoraz rozdelený na dve paluby a bude sa v ňom po prvý krát podávať priemyselné pivo vlastnej lodnej výroby.
Spomeňme ešte aspoň Elixir – Mixology Bar s intrigujúcimi značkovýi koktailami, čajovňu v juhoázijskom duchu, autentický Emporium coffee bar s ponukou káv z celého sveta, bohato zásobený Gin Bar inšpirovaný skutočnou pálenicou, osviežujúci džúsový bar s čerstvo pripravovanými ovocnými šťavami, alebo zmrzlináreň s množstvom chuťových pokušení.

Jedna z enviromentálne najpokročilejších lodí na mori

MSC World Europa bude prvým plavidlom flotily poháňaným na LNG. Palivo, ktoré používa, skvapalnený zemný plyn (LNG), je jedným z najčistejších lodných palív k dispozícii v širokom rozsahu, a bude zohrávať kľúčovú úlohu pri prechode na´všeobecnú dekarbonizáciu medzinárodnej lodnej dopravy.
Využitie LNG výrazne znižuje znečisťujúce emisie ovzdušia, ako sú oxidy síry (až o 99%) a oxidy dusíka (až o 85%). LNG hrá tiež kľúčovú úlohu pri zmierňovaní nepriaznivých zmien podnebia, pretože ponúka zníženie CO2 o 25% a je prípravnou fázou zavádzania udržateľných nefosílnych palív, ako vodík a amoniak.

Okrem inovatívneho paliva bude MSC World Europa využívať systémy selektívnej katalytickej redukcie (SCR), energetické prepojenie medzi pobrežím a loďou, pokročilé systémy čistenia odpadových vôd navrhnuté v súlade s MEPC (Medzinárodnou námornou organizácou), systém riadenia hluku vydávaného pod hladinou, ako aj širokú výbavu energeticky úsporných zariadení, ktoré pomáhajú znižovať a optimalizovať využitie motora.

Inauguračná sezóna

MSC World Europa uskutoční svoju prvú sezónu v Arabskom zálive, s hlavným naloďovacím prístavom v Dubaji

7-nočné plavby obsahujú zastávky v modernej metropole Abu Zabí, na populárnom Sir Bani Yas,  kde hostia majú možnosť sa zoznámiť s exotickými druhmi divej prírody alebo stráviť deň slnením sa na pieskových plážach ostrova. Novinkou je saudoarabský prístav Dammam, ktorý ponúka návštevu historického osídlenia oázy Al-Ahsa (UNESCO World Heritage site). Loď sa ešte zastaví v Dohe, futuristickom hlavnom meste Kataru, aby sa nakoniec deň pred koncom plavby vrátila do Dubaja, aby mali hostia možnosť plne si vychutnať aj túto atraktívnu destináciu.

Letná sezóna 2023 v Stredomorí

25. marca 2023 potom loď zamieri do Stredomoria, kde bude v lete ponúkať týždenné plavby so zastávkou v Janove, Neapoli, sicílskej Messine, Vallette na Malte, Barcelone, a francúzskej Marseille.

31. mája 2021

Späť na zoznam noviniek